Completare regulament

Completare regulament(sistem de joc,cupa ligii,play off,play out)

 Startul noii editii v-a fi dat pe data de 19.09.2016.

In aceasta editie meciurile se vor disputa doar tur retur atat in divizia A cat si in Divizia B.Numarul echipelor inscrise este de 20(8 in divizia A,12 in divizia B).In divizia B se vor forma 2 serii,B1 respectiv B2 a cate 6 echipe fiecare.

Play out

Jocurile din play out se vor desfasura dupa urmatorul sistem:

-Locul 7 vs locul 6(castigatoarea joaca cu locul 5,pierzatoarea retrogradeaza in divizia B impreuna cu ocupanta locului 8)

-Locul 5 vs castigatoarea meciului anterior(castigatoarea meciului ramane in divizia A,pierzatoarea joaca un meci de baraj cu castigatoarea play off-ului din divizia B)

 

Play off

In play off vor juca echipele situate pe locurile 2,3,4 si 5 in cele 2 serii ale diviziei B dupa cum urmeaza:

-locul 5 vs locul 4

-loc 3 vs castigatoarea meciului anterior

-loc 2 vs castigatoarea meciului anterior

-castigatoarele play off-ului din cele 2 grupe vor juca un meci intre ele castigatoare urmand a juca barajul cu echipa de pe locul 6 din divizia A(locul 6 dupa play out,respectiv echipa care pierde ultimul meci din play out)

Cupa

Meciurile de cupa se desfasoara dupa acelasi regulament al ligii.

Mod de disputare

Se vor forma 4 grupe a cate 5 echipe(A,B,C,D).Grupele se vor forma prin tragerea la sorti a echipelor din 4 urne valorice.Urnele valorice au fost stabilite in urma clasarii din editia trecuta, echipele noi inscrise fiind adaugate in urna 4 valorica.Se vor juca meciuri tur-retur urmand ca primele clasate in fiecare grupa sa se califice in saisprezecimi.Meciurile din saispezecimi se vor dispute in sistem tur-retur(primul la 4 ca in divizia A) in urmatoarea forma:

 

 

Saisprezecimi

1-loc 1 grupa A-loc 4 grupa B-

2-loc 2 grupa A-loc 3 grupa B-

3-loc 3 grupa A-loc 2 grupa B-

4-loc 4 grupa A –loc 1 grupa B-

5-loc 1 grupa C-loc 4 grupa D-

6-loc 2 grupa C-loc 3 grupa D-

7-loc 3 grupa C-loc 2 grupa D-

8-loc 1 grupa D-loc 4 grupa C-

 

Sferturi

 Cele 8 echipe calificate in sferturi vor juca in felul urmator:

A-1 vs 6-Nine Darts-Hattrick

B-4 vs 7-Bills Eye-Ultima Sarma

C-2 vs 5-Warriors-Cerberus

D-3 vs 8-DTB-Tati Bar/3Some

 

Semifinalele

A-C

B-D

Se joaca un singur meci primul la 4.(in caz de 3-3 se joaca inca un meci la dublu)

Finala

Se joaca un singur meci primul la 5.

 

 

Leave a Reply